Ana Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle
  ANASAYFA   HAKKIMIZDA     DUYURULAR   KAMPANYALAR   S.S.S   BİZE ULAŞIN  
 

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

 
  Tüm Oto Kasko Ürünümüze Ek Koruma Paketleri Eklendi...
Duyurular - Tüm Oto Kasko Ürünümüze Ek Koruma Paketleri Eklendi...  
 

 

25 Temmuz 2011 tarihi itibari ile geçerli olmak üzere, Tüm Oto Kasko paket ürünümüzün teminat yapısında, ürün kapsamını genişleten revizyonlar yapılmıştır. Bu revizyonlarla birlikte ürün ile sunulan ek teminatlar, sigortalılarımız tarafından daha kolay anlaşılabilmesi için iki ayrı paket altında toplanmıştır. Yapılan değişiklikleri aşağıda bilgilerinize sunarız.

Standart ürüne ilişkin değişiklikler;

 - Anahtar kaybı teminat limiti 500 TL’den 1.000 TL’ye çıkarılmıştır.

- Yetkisiz kişilerce çekilme teminatı fiyat farkı olmaksızın ürüne eklenmiştir.

- Otomobil ve hususi-kamyonetler için ferdi kaza teminat bedeli 5.000 TL olarak tanımlanmıştır. Daha yüksek bedelli ferdi kaza teminatları aşağıda detayları açıklanacak Ek Koruma Paketlerimizle sağlanabilecektir.

- Seçimlik olarak eklenebilen Orta ve Üst-Orta Sınıf Kiralık Araç Hizmeti ek koruma paketleri içerisinde verilecektir.

 Ek Koruma Paketleri;

 - Otomobil ve hususi kamyonetlerde geçerli olacaktır.

- “Gümüş Koruma” ve “Altın Koruma” isimleri ile iki ayrı Ek Koruma Paketi oluşturulmuştur.

- Paket dahilinde sağlanan ek teminatların poliçeye Ek Koruma Paketleri dışında tek tek eklenip çıkartılması veya teminat bedellerinin değiştirilmesi mümkün olmayacaktır. Bu teminatlar sigortalılara ancak paket olarak sunulabilecektir.

- Vadesi biten poliçelerde “sigara yanığı” ve “yetkisiz kişilerce çekilme” olması durumunda, yenilemelerde sistem otomatik olarak “Gümüş Paket” getirecektir. Buna ek olarak; 1 Mart 2012 itibari ile vadesi biten poliçelerde “Orta Sınıf Kiralık Araç Hizmeti” olması durumunda sistem otomatik olarak “Gümüş Paket”, “Üst-Orta Sınıf Kiralık Araç” olması durumunda “Altın Paket” getirecektir.

- “Gümüş Paket” e ilişkin teminat tanım ve özellikleri aşağıdaki gibidir:

 o Gümüş Koruma Paketi poliçe primi 100 TL olacaktır.

 o Ferdi Kaza (10.000 TL limitli olup, değiştirilemeyecektir.)

o Sigara Yanığı Teminatı

o Orta Sınıf Kiralık Araç Hizmeti ( Orta Sınıf hizmette Toyota Corolla, Renault Megane, Opel Astra, Ford Focus, Fiat Linea ve aynı sınıf diğer araçlardan tedarikçinin elinde mevcut olanı sağlanır.)

o Kişisel Eşya Teminatı (Limit 1.000TL)

o Yangın İlk Ateş Teminatı (Limit 10.000 TL)

o Kasko Sağlık Teminatı (Limit 25.000 TL, 5.000 TL Muafiyet)

 

- “Altın Paket” e ilişkin teminat tanım ve özellikleri aşağıdaki gibidir:

 o Altın Koruma Paketi poliçe primi 160 TL olacaktır.

o Ferdi Kaza ( 20.000 TL limitli olup, değiştirilemeyecektir.)

o Sigara Yanığı Teminatı

o Üst-Orta Sınıf Kiralık Araç Hizmeti (Üst-Orta Sınıf hizmette Volkswagen Passat, Ford Mondeo, Volkswagen Jetta ve aynı sınıf diğer araçlardan tedarikçinin elinde mevcut olanı sağlanır. Bu teminat sadece İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir, Antalya, Mersin, Eskişehir, Adana, Kayseri, Ankara ve Bodrum lokasyonlarında verilebilmekte olup, teminattan faydalanılabilmesi için kiralık araç organizasyonunun belirtilen lokasyonda gerçekleşecek olması şartı aranmaktadır. Bu lokasyonların dışında yapılacak kiralık araç organizasyonlarında Orta Sınıf Kiralık Araç tahsis edilir.)

o Kişisel Eşya Teminatı (Limit 1.000 TL)

o Yangın İlk Ateş Teminatı (Limit 10.000 TL)

o Kasko Sağlık Teminatı (Limit 25.000 TL, 5.000 TL Muafiyet)

o Gelir Kaybı Teminatı (100 TL/gün ve toplamda 1.000 TL ile sınırlıdır. Sigortalı/sürücü, kaza sonucunda çalışamayacak duruma düşerse, kendisine gündelik tazminat ödenir. Sigortalı/sürücü, kısmen çalışabilecek durumda duruma gelir ise bahsedilen gündelik tazminat yarıya indirilir.)

o Yanlış Akaryakıt Dolumu Teminatı (Teminat limiti olay başına ve yıllık 1.000 TL ile sınırlıdır. Araç yetkili akaryakıt servis istasyonlarında pompacının hatası ile yanlış yakıt dolumu sonucu oluşacak mekanik zararlarda koruma altına alınmıştır. Ayrıca bu teminat hasarsızlığı bozmayacaktır.)

o Mahrumiyet Teminatı (Kişi başı default olarak 4.000 teminatla verilmektedir. Bu sigorta ile teminat altına alınan bir kaza, sigortalının, sürücünün ya da yolcuların kaza tarihinden itibaren iki yıl içinde ölümüne yol açtığı takdirde,teminatın tamamı, sigortalının, sürücünün ya da yolcuların yardımından mahrum kalan hak sahiplerine ödenir.)

 Not: Yapılan değişiklikler ve iyileştirme çalışmalarımız Markalı Kasko ürünlerimiz için geçerli değildir.